Start Polecane Nowy rząd chce zmniejszyć migrację do UK

Nowy rząd chce zmniejszyć migrację do UK

1066
0

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Amber Rudd oznajmiła, że jej głównym celem politycznym jest zmniejszenie migracji netto w UK. Nie określiła jednak dokładnej liczby osób, która ma satysfakcjonować rząd.

Migracja netto, to różnica między przyjeżdżającymi a opuszczającymi kraj. Już poprzedni brytyjski rząd kładł nacisk na zmniejszenie nadwyżki imigrantów do poziomu 100 tysięcy. Cel ten nie został osiągnięty, a migracja netto przewyższała 330,000 w 2015 roku.

Choć nowy rząd nie podaje pożądanej liczby nadwyżki imigrantów, to zdaniem premier Theresy May zrównoważony poziom imigracji nie oznacza ograniczenia go do dziesiątek tysięcy.

Obecny minister spraw zagranicznych, Boris Johnson przyznał rację Rudd i potwierdził, że sprecyzowanie dokładnej liczby migracji mogłoby sprawić, że naród ponownie rozczarowałby się obietnicami rządu. Johnson zapewnia, że UK będzie w stanie lepiej zapanować nad sprawą migracji po wyjściu z Unii.

Chociaż premier May i minister Rudd chciały pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, spoczywa na nich teraz duża presja polityczna, aby zapewnić obniżenie stopnia imigracji po Brexicie.

Brytyjska premier nalega by ograniczyć swobodny przepływ osób na Wyspy Brytyjskie. Nie wiadomo jednak, kiedy miałoby to zostać wdrożone, czy jeszcze podczas negocjacji z Unią, czy po Brexicie.

– Celem Wielkiej Brytanii powinno być obniżenie poziomu migracji do normy, która wynosi nie więcej niż 50 tys. Obecny system dyskryminuje wykwalifikowanych pracowników z Commonwelth oraz z pozostałych części świata – podsumowuje Nigel Farage, były lider UKIP.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPlany budowy 8 tys. domów w Southampton
NastępnyDwa nowe sklepy zostaną otwarte w WestQuay Shopping Centre