Start Polecane Nowy raport ujawnia gwałtowny spadek liczby dentystów

Nowy raport ujawnia gwałtowny spadek liczby dentystów

559
0

Southampton i inne części Hampshire doświadczyły gwałtownego spadku liczby dentystów – w jednym tylko obszarze odnotowano spadek o 26%.

Pewnej kobiecie powiedziano, że będzie musiała czekać 14 miesięcy na wizytę u dentysty, a niedoszły pacjent z dwoma zepsutymi zębami próbował umówić się na wizytę od ponad dwóch lat.

Ludzie zabrali głos po tym, jak dane z Departamentu Zdrowia ujawniły skalę problemu w miastach w całej Wielkiej Brytanii.

Na obszarze objętym przez NHS Hampshire, Southampton i Isle of Wight Clinical Commissioning Group (CCG) liczba dentystów spadła z 768 w 2020 r. do 719 w zeszłym roku – czyli spadek o 49 lub 6 procent.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba chirurgów dentystycznych w obszarze CCG spadła o 65 – spadek o 8%.

Liczba dentystów w niektórych obszarach CCG gwałtownie spadła w roku kończącym się 31 marca 2021 r., a Portsmouth odnotowało spadek o 26%.

Mydentist, największy dostawca stomatologii NHS, domaga się natychmiastowego działania. Dyrektor naczelny Tom Riall powiedział: „Bez tego problem będzie się tylko pogarszał. Więcej pacjentów będzie odczuwać niepotrzebny ból, próchnica nie będzie leczona, a diagnozy raka jamy ustnej zostaną przeoczone”.

Niedobory są konsekwencją Brexitu, coraz większą liczbę dentystów odchodzących z zawodu oraz wpływem spowodowanym przez pandemię.

PoprzedniPlany na nowy maszt 5G na The Avenue w Southampton zostały odrzucone
NastępnyKlub bokserski z Southampton zorganizuje pokaz na rzecz organizacji charytatywnej