Start Polecane Nowy program monitorowania zanieczyszczenia powietrza w Eastleigh

Nowy program monitorowania zanieczyszczenia powietrza w Eastleigh

424
0

Firma technologiczna z Chilworth uruchamia nowy pilotażowy program monitorowania zanieczyszczenia powietrza w Eastleigh.

Eastleigh stanie się strefą testowania mobilnego systemu monitorowania jakości powietrza, który będzie w stanie wykrywać poziomy zanieczyszczeń na ulicach w czasie rzeczywistym. Miasto będzie pierwszym obszarem w Wielkiej Brytanii, który wypróbuje nową technologię wprowadzoną przez firmę Iknaia. Oznacza to, że od listopada w okolicy miasta zostaną zamontowane nowe urządzenia.

System jest nowszą wersją programu Airscan, który był wcześniej używany do przekazywania czasu podróży kierowcom w ramach projektu inteligentnej autostrady. Nowa wersja dodaje moduł monitorowania jakości powietrza, który wykorzystuje czynniki gazu do wykrywania zakresu szkodliwych substancji w atmosferze.

Założycielka Iknaia z Chilworth powiedziała: „Zanieczyszczenie powietrza w dużej mierze pochodzi z ruchu drogowego i wiąże się z chorobami serca i problemami płuc, w tym z astmą. Naszym celem jest połączenie danych – czasu podróży i monitorowania przeciążenia, łącznie z jakością powietrza. Zapewni to władzom lokalnym dane, które umożliwią im dokonywanie wyborów, takich jak budowanie nowych domów z dala od ruchliwych dróg i rozważanie zamykania dróg w określonym czasie.