Start Polecane Nowy plan rządu: siedem pojemników na śmieci przed domem

Nowy plan rządu: siedem pojemników na śmieci przed domem

999
0

Według nowych planów rządu, każde gospodarstwo domowe może mieć siedem różnych rodzajów koszy ustawionych przed domem.

Rząd chce ujednolicić wywóz śmieci w całej Anglii do 2023/24, dzięki czemu plan będzie taki sam dla każdego gospodarstwa domowego.

W ustawie o ochronie środowiska można było zobaczyć cztery oddzielne pojemniki na suche surowce wtórne – szkło, metal, plastik, papier i karton – a także pojemniki do zbiórki na odpady ogrodowe, odpady spożywcze i nienadające się do recyklingu.

Obecnie wywozami śmieci zarządzają samorządy lokalne, które określiły zmianę jako „kosztowny chaos”. Sieć Rad Okręgowych (DCN), która reprezentuje 183 rady w Anglii, stwierdziła, że ​​propozycje są „słabo przemyślane”. Twierdzą, że zmiany mogą co roku kosztować aż 680 milionów funtów.

DCN obawia się, że miasta, w których przestrzeń jest ograniczona, będą miały trudności z umieszczeniem dodatkowych pojemników, ponieważ podjazdy mogą być przepełnione, a chodniki zablokowane, a dodatkowe pojazdy zbierające mogą również powodować zatory na drogach.

Projekt ustawy nie dotarł do końcowych etapów i został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa, więc nie ma gwarancji, że zmiany zostaną wdrożone.

Rząd ma nadzieję, że dzięki ujednoliceniu zasad i metod w całym kraju, a nie podziałom regionalnym, wszystkim łatwiej będzie wiedzieć, co można, a czego nie można poddać recyklingowi.

PoprzedniOtwarcie nowego Jobcentre w Southampton
NastępnyStatki wycieczkowe, które można zobaczyć w Southampton Docks w tym tygodniu