Start Polecane Nowy minister finansów ogłosił wycofanie się rządu z prawie wszystkich cięć podatkowych

Nowy minister finansów ogłosił wycofanie się rządu z prawie wszystkich cięć podatkowych

492
0

Nowy brytyjski minister finansów Jeremy Hunt ogłosił wycofanie się rządu z prawie wszystkich cięć podatkowych i znaczące zmniejszenie pomocy w kwestii rachunków za energię.

W wygłoszonym oświadczeniu Hunt poinformował, że obniżka podstawowej stawki podatkowej z 20 do 19 proc., która miała nastąpić od nowego roku finansowego, czyli od kwietnia 2023 r., zostaje odłożona „na czas nieokreślony”, a gwarantowana przez rząd cena energii dla odbiorców indywidualnych, która miała obowiązywać przez dwa lata, będzie w mocy tylko do kwietnia przyszłego roku.

Potem wsparcie nie będzie dla wszystkich, lecz bardziej ukierunkowane.

Dodatkowo rząd wycofał się z cięć w stawkach podatkowych od dywidend, z niektórych zmian w składkach na świadczenia społeczne, wprowadzenia nowego programu zakupów bez VAT dla turystów zagranicznych i z zamrożenia stawek akcyzy od alkoholu.

Hunt ogłosił również, że gwarantowany przez rząd maksymalny pułap cen energii na dwa lata, co było pierwszą polityczną decyzją Truss, będzie obowiązywał tylko przez pół roku, po czym zostanie ukierunkowany tylko na osoby najbardziej potrzebujące wsparcia.

PoprzedniDwóch chłopców dźgniętych nożem na Bitterne Street
NastępnyFirma oferuje udziały w turbinie wiatrowej jako sposób na niższe rachunki