Start Polecane Nowy liniowiec Spirit of Discovery odwiedził wczoraj Southampton

Nowy liniowiec Spirit of Discovery odwiedził wczoraj Southampton

888
0

Najnowszy statek wycieczkowy Wielkiej Brytanii odbył swoją pierwszą wizytę w porcie Southampton.

Saga Cruises uruchomiła Spirit of Discovery, pierwszy z dwóch nowych statków wycieczkowych, które dość regularnie będą odwiedzały port w mieście. Liniowiec odbywa obecnie dziewiczy rejs po Wielkiej Brytanii, a wczoraj pierwszy raz odwiedził Southampton.

Statek, o którym mówi się, że jest luksusowym „butikiem”, może pomieścić 999 pasażerów. Jeszcze przed końcem roku liniowiec odwiedzi Southampton cztery razy.

Spirit of Discovery jest najbardziej ekologiczny we flocie Saga Cruises. W sierpniu 2020 roku dołączy do niego siostrzany liniowiec Spirit of Adventure. Oba są jedynymi małymi statkami wycieczkowymi budowanymi na rynek brytyjski. Spirit of Discovery popłynie dookoła świata z ponad 500 członkami załogi.

Statek ma 236 metrów długości i 31,2 m szerokości, a jego tonaż rejestrowy wynosi 58,250. Liniowiec posiada 10 pokładów pasażerskich z 999 pasażerami, 554 kabiny z balkonami, w tym ponad 100 pojedynczych kabin z balkonami, pięć restauracji, teatr na 440 miejsc, odkryty basen i miejsce do gier na świeżym powietrzu.

PoprzedniKolejny wypadek z udziałem elektrycznej hulajnogi
NastępnyDwóch nastolatków obrabowanych w centrum Southampton