Start Polecane Nowsze i bardziej ekologiczne śmieciarki pojawią się w Southampton

Nowsze i bardziej ekologiczne śmieciarki pojawią się w Southampton

302
0

W Southampton stare pojazdy do zbiórki odpadów zostały zastąpione bardziej ekologicznymi modelami o niższej emisji.

Pojazdy te są kolejnym krokiem naprzód w planie Green City, który ma na celu uczynienie Southampton neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Do floty dodano dziewięć nowych pojazdów, które będą wykorzystywane do zbiórki ogólnych odpadów i recyklingu. Pojazdy te zostały wyprodukowane przez Dennis Eagle. Regionalny kierownik sprzedaży firmy, powiedział: „Postępy w technologii silników pomogły nam w ostatnich latach produkować znacznie czystsze ciężarówki, jednocześnie poprawiając ich wydajność. Te nowe pojazdy Dennis Eagle wytwarzają około 80% mniej gazów tlenkowych azotu niż ich poprzednicy. To, w połączeniu z 50% redukcją emisji mikrocząstek, stanowi ogromną poprawę.

Przyciągające wzrok grafiki są wyświetlane po obu stronach wszystkich dziewięciu pojazdów i zawierają komunikaty przypominające mieszkańcom o tym, co można, a czego nie można wrzucić do pojemników z niebieskimi pokrywami.

Członek gabinetu Green City & Place, radny Steve Leggett, powiedział: „Podczas modernizacji naszej floty pojazdów do zbiórki śmieci ważne jest, abyśmy robili to w sposób nie tylko ekonomiczny, ale także przyjazny dla środowiska. Wycofując z eksploatacji starsze pojazdy, które kończą swoją żywotność, zastępujemy je pojazdami wyposażonymi w najnowszą ekologiczną technologię, zgodnie z naszymi zobowiązaniami dotyczącymi Green City.