Start Coronavirus Nowe zasady w londyńskich autobusach

Nowe zasady w londyńskich autobusach

882
0

Londyńskie autobusy będą kursować za darmo, a pasażerowie muszą używać środkowych drzwi. To nowe zasady wprowadzone po śmierci 26 pracowników TfL z powodu koronawirusa.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan podziwia „heroicznych” pracowników transportu i mówi, że ma złamane serce z powodu kierowców autobusów, którzy zmarli na Covid-19.

Pasażerowie będą mogli bezpłatnie jeździć autobusami w Londynie i wsiadać mogą tylko korzystając ze środkowych drzwi w ramach nowych środków ogłoszonych przez Transport for London (TfL). Transportem publicznym mogą poruszać się tylko critical workers.

Bezpłatny transport i wejście tylko na środkowe drzwi zostaną tymczasowo wprowadzone od poniedziałku, aby chronić kierowców i zabezpieczyć pasażerów przed koronawirusem.

Na początku tego tygodnia TfL ogłosiło, że 26 pracowników w całej sieci transportowej zmarło z powodu Covid-19. Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział w piątek, że łącznie 20 kierowców autobusów straciło życie. 

– Będę nadal robił wszystko, co w naszej mocy, aby nasi bohaterscy pracownicy transportu byli jak najbardziej bezpieczni – powiedział Khan. – Chciałbym przypomnieć Londyńczykom, że nie powinni podróżować żadnym środkiem transportu, chyba że jest to absolutnie konieczne, a transport publiczny jest otwarty tylko dla kluczowych pracowników.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWózki i stare lodówki porzucone na ulicy w Southampton
NastępnyWzrosła sprzedaż alkoholu podczas blokady