Start Polecane Nowe zasady postępowania z nieodpowiedzialnymi właścicielami psów

Nowe zasady postępowania z nieodpowiedzialnymi właścicielami psów

700
0

W jednym z miast Hampshire zostały wprowadzone w życie nowe uprawnienia, które pomogą walczyć z nieodpowiedzialnymi właścicielami psów.

Po niedawnych konsultacjach publicznych w Fareham wprowadzono nowy nakaz ochrony przestrzeni publicznych (PSPO), aby zachęcić właścicieli psów do odpowiedzialności. Decyzja ta została uzgodniona na posiedzeniu wykonawczym w poniedziałek, 4 marca i pozwoli Radzie Miasta zwalczać obrastanie psów, żądać prowadzenia psa na smyczy, jeśli powoduje on zagrożenie dla społeczeństwa, ograniczyć liczbę psów, z którymi jedna osoba może chodzić w jednym czasie do czterech oraz wykluczyć psy z niektórych obszarów.

Członek Zarządu ds. Zdrowia i Ochrony Publicznej, dr Trevor Cartwright, powiedział: „Informacje zwrotne otrzymane od ponad tysiąca mieszkańców Fareham wykazały, że większość respondentów zdecydowanie zgodziła się z większością naszych propozycji.”

„Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas środki pomogą rozwiązać regularne skargi, które otrzymujemy w związku z uciążliwym zachowaniem, gdy psy nie są pod właściwą kontrolą”.

PoprzedniNowe opłaty dla kierowców w Londynie
NastępnyCiało znalezione pod Itchen Bridge w Southampton