Start Coronavirus Nowe zasady lockdownu w UK. Co możesz, a czego nie możesz zrobić

Nowe zasady lockdownu w UK. Co możesz, a czego nie możesz zrobić

2635
0

Premier Boris Johnson ogłosił złagodzenie restrykcji w Wielkiej Brytanii, które wejdą w życie w poniedziałek 1 czerwca.

Johnson powiedział, że wszystkie pięć rządowych testów mających na celu złagodzenie blokady zostało spełnione, więc w Anglii można zacząć wprowadzać zmiany. Obejmują one zezwalanie nawet sześciu osobom na zebranie się na zewnątrz w miejscach publicznych lub prywatnych ogrodach.

Jest to pierwszy raz, odkąd w Wielkiej Brytanii wprowadzono restrykcje, kiedy możemy przyjmować gości w ogrodzie. Jednak ciągle obowiązywała będzie zasada dwóch metrów dystansu w przypadku osób z różnych gospodarstw domowych.

Wciąż niedozwolone jest przebywanie w czyimś domu. Premier powiedział, że dzieje się tak, ponieważ zdolność rozprzestrzeniania się koronawirusa na zewnątrz jest znacznie niższa.

Boris Johnson powiedział także, że ludzie powinni „starać się unikać zbyt wielu gospodarstw domowych w krótkim odstępie czasu”, aby „uniknąć ryzyka szybkiej transmisji z wielu różnych rodzin.”

Niektóre sklepy, takie jak targi zewnętrzne i salony samochodowe, będą mogły zostać ponownie otwarte 1 czerwca. Jednak inne „nieistotne” sklepy detaliczne, w tym sklepy z odzieżą, będą musiały poczekać do 15 czerwca i tylko wtedy, gdy rządowe kryteria zniesienia blokady będą nadal spełnione.

Szkoły zostaną ponownie otwarte. Premier ogłosił, że od poniedziałku szkoły zostaną ponownie otwarte dla większej liczby dzieci.

PoprzedniKoronawirus w Wielkiej Brytanii – aktualizacja zaleceń
NastępnySzczegóły kwarantanny po przyjeździe do Anglii od 8 czerwca