Start Wiadomości Nowe zasady kontroli imigrantów

Nowe zasady kontroli imigrantów

1237
0

Brytyjski rząd zapowiedział wprowadzenie nowych zasad kontroli imigrantów. Zmiany mają pozwolić służbom na bardziej restrykcyjne sprawdzanie osób przyjeżdżających do UK lub opuszczających Wyspy promem lub poprzez Eurotunnel.

Począwszy od 8 kwietnia Straż Graniczna będzie wymagała od przewoźników gromadzenia szeregu szczegółowych informacji od pasażerów. Zebrane dane „paszportowe” mają być przekazywane do biura, które będzie je analizować. Już teraz służby przestrzegają pasażerów przed ogromnymi opóźnieniami, jakie restrykcyjne kontrole mogą wywołać w ruchu transgranicznym. Najgorzej sprawa ma się w przypadku pociągów, gdzie sprawdzenie podróżnych będzie zajmowało zdecydowanie najwięcej czasu.

Nowe metody kontrolowania imigrantów mają zostać wdrożone tydzień po Wielkanocy. Rząd chce w ten sposób zminimalizować bałagan związany ze zmianą dotychczasowych procedur: uznano, że w okresie świątecznym ruch na granicach jest po prostu zbyt duży.

Przewoźnicy obsługujący Eurotunnel oraz operatorzy promowi zaapelowali do klientów o wyrozumiałość dla zmian, bo w ich ocenie pewnych niedogodności nie da się uniknąć.

Przypomnijmy, że na przestrzeni od kwietnia do grudnia 2014 roku straż graniczna zatrzymała ponad 6 tys. nielegalnych imigrantów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniSzkocki przemysł budowlany rozwija się prężnie. Potrzeba nowych rąk do pracy
NastępnyBBC promuje imigrację i przeszkadza „rozwiązać problem”