Start Coronavirus Nowe zasady dotyczące masek i samoizolacji w Anglii

Nowe zasady dotyczące masek i samoizolacji w Anglii

867
0

Według nowych zasad, w pełni zaszczepione osoby, które zetkną się z dodatnimi przypadkami koronawirusa, nie będą już musiały izolować się.

Od poniedziałku w Anglii osoby, które otrzymały obie dawki szczepionki przeciw Covid-19, nie muszą już spędzać 10 dni w kwarantannie, jeśli miały kontakt z osobą, która uzyskała wynik pozytywny testu na koronawirusa. Takie osoby będą mogły wykonać test PCR, ale nie będzie to obowiązkowe i nie będą musiały izolować się w oczekiwaniu na wynik.

Jeśli u kogoś pojawią się objawy wirusa, osoba ta powinna odizolować się i wykonać test PCR oraz pozostać w izolacji do czasu uzyskania wyniku.

Nowe wytyczne będą miały zastosowanie do osób, które otrzymały ostateczną dawkę zatwierdzonej szczepionki co najmniej 14 dni przed kontaktem z przypadkiem pozytywnym. Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, nadal będą prawnie zobowiązane do samoizolacji.

Departament Zdrowia powiedział, że ze względu na fakt, że nawet osoby podwójnie zaszczepione są nadal narażone na zakażenie, zaleca się rozważenie innych środków ostrożności, takich jak noszenie maski w zamkniętych przestrzeniach i ograniczanie interakcji z innymi ludźmi, zwłaszcza klinicznie wyjątkowo wrażliwymi.

PoprzedniSzczepienia dla 16 -latków i 17-latków w Anglii
NastępnyPatrole na parkingach w New Forest po wzroście liczby włamań