Start Polecane Nowe wytyczne dotyczące egzaminów na prawo jazdy w Anglii

Nowe wytyczne dotyczące egzaminów na prawo jazdy w Anglii

617
0

Osoby uczące się jeździć doświadczyły ogromnych zakłóceń w lekcjach jazdy i testach podczas pandemii koronawirusa. Wszystkie testy i lekcje zostały zawieszone podczas pierwszego lockdownu w całej Wielkiej Brytanii i ponownie podczas drugiego narodowego lockdownu w listopadzie.

Kiedy Anglia przechodzi do wielopoziomowego systemu ograniczeń, Agencja Norm Kierowców i Pojazdów (DVSA) wydała nowe wytyczne dotyczące teorii i praktycznych egzaminów na prawo jazdy oraz lekcji jazdy.

We wszystkich regionach wznowiono testy teoretyczne, w ośrodkach egzaminacyjnych wprowadzono dystans społeczny i surowsze środki higieny. Praktyczne egzaminy na prawo jazdy w obszarach 1 i 2 zostały wznowione we wtorek 2 grudnia. W obszarach poziomu 3 zostały ponownie uruchomione w czwartek 3 grudnia z dodatkowymi ograniczeniami.

Każdy, kogo test został anulowany podczas ostatniego lockdownu, będzie musiał dokonać ponownej rezerwacji. Jeśli Twoje świadectwo zdania egzaminu teoretycznego wygasło podczas lockdownu, przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego musisz ponownie podejść do egzaminu teoretycznego.

Testy na prawo jazdy w Anglii na poziomie 1 i 2 są przeprowadzane jak zwykle, z wcześniej istniejącymi warunkami. Jednak na poziomie 3 DVSA ogranicza liczbę egzaminów, które egzaminator może przeprowadzić każdego dnia. Od 3 grudnia egzaminatorzy z poziomu 3 będą przeprowadzać tylko pięć testów dziennie.

Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji Covid, DVSA wprowadziła nowe zasady dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Kandydaci i instruktorzy muszą zakrywać twarz. Jeśli przyjedziesz na test bez maski i nie będziesz mieć ważnego powodu, aby jej nie nosić, test zostanie anulowany.

Kandydaci powinni przybyć do centrum egzaminacyjnego nie później niż pięć minut przed egzaminem i powinni upewnić się, że wnętrze samochodu zostało wyczyszczone przed wejściem egzaminatora. Obejmuje to sprzątanie niepotrzebnych elementów i wycieranie wszystkich elementów sterujących i punktów styku. Okna w pojeździe testowym muszą być zawsze otwarte.

Instruktorom nie wolno przebywać w samochodzie podczas testu, ale mogą słuchać opinii po teście, pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

Nie powinieneś przychodzić na test, jeśli Ty lub ktoś, z kim mieszkasz, ma objawy koronawirusa.