Start Polecane Nowe statki wycieczkowe przybędą do Southampton wraz z powrotem przemysłu

Nowe statki wycieczkowe przybędą do Southampton wraz z powrotem przemysłu

349
0

Southampton przywita w tym roku siedem nowych statków wycieczkowych i ponad dwa miliony pasażerów, co będzie „niesamowitym” impulsem do miasta.

Associated British Ports przygotowuje się do silnego powrotu branży wycieczkowej i do uruchomienia pierwszego w Wielkiej Brytanii obiektu zasilania lądowego dla statków wycieczkowych.

ABP spodziewa się w tym roku przyjąć w swoich portach ponad dwa miliony pasażerów rejsów wycieczkowych, większość z nich w Southampton. Siedem statków zawinie do Southampton po raz pierwszy, w tym pięć zupełnie nowych.

Peter Taylor, prezes Izby Hampshire i przewodniczący grupy kierowniczej Izby Handlowej w Southampton, powiedział: „To wspaniała wiadomość, że w nadchodzących miesiącach statki wycieczkowe powrócą do Southampton w takiej liczbie. Są wspaniałym widokiem dla tak wielu osób, które żeglują po Southampton Water.”

„Miasto jest portem globalnym. Wiele rodzin i firm w regionie miejskim utrzymuje się z sukcesu branży rejsów wycieczkowych i wielu odwiedzających, których sprowadza do Southampton i całego regionu.”

PoprzedniObniżenie cen paliwa o 5 pensów za litr, aby pomóc kierowcom
NastępnyRada Miejska Portsmouth zrywa kontrakt z rosyjskim gigantem gazowym