Start Wiadomości Nowe sposoby na ograniczenie migracji

Nowe sposoby na ograniczenie migracji

1138
0

Minister spraw zagranicznych Philip Hammond oznajmił, że Wielka Brytania jest otwarta na inne propozycje niż ograniczenie zasiłków na cztery lata, które miałyby zmniejszyć migrację Europejczyków do UK.

Polityk poinformował, że plan o zaprzestaniu przyznawania zasiłków dla pracujących imigrantów na okres czterech lat jest w tej chwili jedyną propozycją, która miałaby pomóc ograniczyć ich przypływ.

Zapewnił jednak przy tym, że rząd jest otwarty też na inne sugestie „osiągające ten sam efekt”. Są one mile widziane i będą rozważone.

Zdaniem brytyjskich ministrów, liczba czynników zachęcających migrantów do przenoszenia się do Wielkiej Brytanii musi zostać zredukowana. Odwrotnego zdania jest wielu liderów europejskich krajów.

Według nich nie przyniesie to zamierzonych efektów.

– Słyszeliśmy, że wielu z naszych europejskich partnerów ma obawy dotyczące planu redukcji  benefitów, ale nie usłyszeliśmy od nich żadnego alternatywnego rozwiązania – powiedział Hammond. – My wyraziliśmy się jasno. Jeśli inne pomysły zostaną nam przedstawione, przedyskutujemy je – dodał.

David Cameron oznajmił, że w tym tygodniu na pewno nie dojdzie do porozumienia, ale liczy na wprowadzenie zmian wraz z początkiem lutego – informuje „BBC”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW ciągu 24 godzin na jednej z ulic w Fareham doszło do trzech włamań
NastępnyBezrobocie w Wielkiej Brytanii spadło do 5,2 proc. To najniższy wynik od prawie 10 lat