Start Polecane Nowe punkty testowe na zapalenie wątroby typu C zostaną uruchomione w Southampton

Nowe punkty testowe na zapalenie wątroby typu C zostaną uruchomione w Southampton

859
0

Punkty testowe na wirusowe zapalenie wątroby typu C zostaną uruchamiane w Southampton od 12 czerwca, aby pomóc zidentyfikować ludzi z wirusem.

W celu zapobiegania bliznowaceniu wątroby, Szpital Uniwersytecki Southampton NHS Foundation Trust, Solent NHS Trust i University of Southampton współpracują z Radą Miasta Southampton w celu łatwiejszego zidentyfikowania choroby z punktami testowymi w różnych aptekach w mieście.

Test krwi pomoże zidentyfikować wirusa i powiadomi lekarza specjalistę z Southampton, który zaoferuje porady i metody leczenia.

NHS England wyznaczyła cel wyeliminowania zapalenia wątroby typu C do 2025 r. Po udanej próbie badawczej na Isle of Wight, lekarze przeszkolili farmaceutów w Southampton do przeprowadzenia testu krwi pacjentom w mieście.

Ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu C występuje w przypadku wstrzyknięcia narkotyków, leczenia stomatologicznego w kraju wysokiego ryzyka, tatuażu lub przekłucia nie wyjałowionym sprzętem, zakażenia krwi lub kontaktu seksualnego z zakażoną osobą.

PoprzedniMężczyzna z Southampton zapłaci karę za zaatakowanie policjanta
NastępnyRowerzyści w Southampton wezmą udział w corocznym World Naked Bike Ride