Start Polecane Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu

Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu

1087
0

W tym miesiącu wejdzie w życie szereg nowych przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów, które wpłyną na życie kierowców w całej Anglii.

Większość potwierdzonych i proponowanych zmian w pewnym sensie dotyczy uczynienia jazdy bardziej przyjazną dla środowiska, czy to poprzez zwiększenie kosztów utrzymania nieefektywnego pojazdu, czy zniechęcenie do podróży samochodem w przestrzeni miejskiej.

Oto potwierdzone i proponowane zmiany w prawie, które będą miały wpływ na kierowców.

Rząd rozważa obecnie przywrócenie stawki podatku dla kierowców, który został zniesiony w 2020 r., Ponieważ rząd chce odzyskać kolosalny dług zaciągnięty podczas pandemii Covid-19, może to być jeden ze sposobów odzyskania tych strat.

Gdyby system został ponownie wprowadzony, kierowcy płaciliby 390 funtów rocznie za korzystanie ze swoich pojazdów – kwota, którą płacisz, byłaby obliczana na podstawie wartości pojazdu i dochodu i zaczynałaby się od jednego procenta, a następnie wzrosłaby do dwóch w następnym roku.

Strefy wolne od samochodów.

Od kwietnia osoby jeżdżące zarówno w Bath, jak i Birmingham będą musiały zapłacić do 8 funtów dziennie za korzystanie z pojazdu w centrum miasta. Pomysł ma zachęcić kierowców do korzystania z alternatywnych form transportu. Podobną strefę czystego powietrza rozważa się również w Bristolu.

Podatek akcyzowy od pojazdów.

Podatek drogowy może wzrosnąć w tym miesiącu i chociaż wzrost VED byłby niewielkim zaskoczeniem (zwykle rośnie co roku wraz z inflacją), prowadzenie samochodu z silnikiem benzynowym lub diesla na drogach może kosztować kierowców nawet 155 funtów.

Podatek od zakupu

Inną proponowaną zmianą, która ma pomóc rządowi Wielkiej Brytanii na ścieżce tak zwanej „zielonej rewolucji przemysłowej”, byłaby – o ile zostanie wdrożona – obniżka kosztów pojazdów przyjaznych dla środowiska.

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu jest już w wielu sytuacjach nierozsądne i nielegalne, ale nowe przepisy jeszcze bardziej zaostrzą zasady dotyczące używania gadżetów podczas obsługi pojazdów.

Kierowcy mogliby zostać ukarani grzywną w wysokości 200 funtów i mieć sześć punktów na ich prawo jazdy zgodnie z proponowanymi przepisami, mającymi na celu uzupełnienie dziwacznej luki, która obecnie pozwala kierowcom na używanie telefonów do robienia zdjęć i filmów.

Zakaz parkowania na chodniku.

Parkowanie na chodniku jest obecnie zabronione w Londynie, a rząd może w kwietniu rozszerzyć to orzeczenie na resztę kraju.

PoprzedniDarmowe szybkie testy na Covid-19 dla wszystkich
NastępnyW Walii rozpoczęto podawanie szczepionki Moderna