Start Coronavirus Nowe ograniczenia podróży dla wariantu Omicron obowiązujące od wtorku

Nowe ograniczenia podróży dla wariantu Omicron obowiązujące od wtorku

766
0

Nowe przepisy mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa Omicron sprawią, że podróżni będą musieli przejść test przed podróżą do Anglii.

Wszyscy podróżni będą musieli wykonać test na Covid-19 przed wyjazdem, w ramach ostrzeżeń uwzględniających obawy, że czas między infekcją a zakaźnością może być krótszy w przypadku nowego szczepu. Jest to dodatek do obowiązkowego testu, który podróżni muszą przejść dwa dni po wjeździe do kraju.

Oznacza to, że każda osoba podróżująca do Wielkiej Brytanii z krajów spoza czerwonej listy będzie musiała przejść test przed maksymalnie 48 godzin przed wyjazdem, niezależnie od statusu szczepień. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, nie będzie można podróżować.

W poniedziałek sekretarz zdrowia Sajid Javid poinformował, że w Wielkiej Brytanii odnotowano 336 potwierdzonych przypadków wariantu Omicron. Minister powiedział: „Dotyczy to przypadków bez powiązań z podróżami międzynarodowymi. Możemy więc stwierdzić, że istnieje teraz transmisja przez społeczność w wielu regionach Anglii”.

PoprzedniPracownicy Tesco Southampton szykują się do strajku
NastępnyCztery przypadki wariantu Covid Omicron potwierdzone w Southampton