Start Coronavirus Nowe grzywny dla osób, które nie będę się izolować. Nawet do 10000...

Nowe grzywny dla osób, które nie będę się izolować. Nawet do 10000 GBP

636
0

Osoby cierpiące na koronawirusa będą prawnie zobowiązane do samoizolacji. Inaczej nałożona zostanie na nich grzywny w wysokości do 10000 funtów, w związku z obawami, że Wielka Brytania utraci kontrolę nad wirusem.  

Osoby o niskich zarobkach otrzymają 500 funtów. Ogłaszając nowe kary  Boris Johnson powiedział: „Najlepszym sposobem walki z tym wirusem jest przestrzeganie przez wszystkich zasad i samoizolowanie, jeśli grozi im zarażenie koronawirusem… Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa tego wirusa, aby zapobiec zakażeniu najbardziej narażonych osób oraz chronić NHS i ratować życie ”. Od 28 września po raz pierwszy wszyscy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa i osoby, z którymi skontaktuje się program NHS Test and Trace, będą zobowiązani do pozostania w domu. Nowe grzywny za naruszenie zasad będą się zaczynać od 1000 GBP, ale wzrosną do 10000 GBP w przypadku kolejnych wykroczeń.

Osoby, które uniemożliwiają innym samoizolowanie się, mogą również zostać obciążone grzywną w wysokości do 10000 GBP. Aby zapewnić zgodność, pracownicy NHS Test and Trace będą regularnie dzwonić do osób, które powinny być w domu. Źródła podają, że wszelkie obawy, które mają, można „eskalować” na policję. Funkcjonariusze będą również mogli interweniować, jeśli uzyskają informacje o osobie, która łamie zasady, stwarzając szansę, że ludzie będą robić zakupy przez swoich sąsiadów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMieszkańcy Wielkiej Brytanii robią zapasy w obawie przed kolejnym lockdownem
NastępnyNowe opłaty parkingowe w Eastleigh, aby przyciągnąć ludzi do sklepów