Start Polecane Nowe centra bankowości w celu zapewnienia dostępu do gotówki

Nowe centra bankowości w celu zapewnienia dostępu do gotówki

287
0

Kolejne 13 lokalizacji zostało przeznaczonych na wspólne centra bankowe w obszarach, w których ostatnie oddziały zostały zamknięte.

Duża liczba zamykanych oddziałów wzbudziła obawy o dostęp do gotówki dla tych, którzy jej potrzebują, oraz trudności dla małych firm próbujących zdeponować wpływy.

Dziesięć innych obszarów zostało wcześniej zidentyfikowanych, ale centra bankowości nie zostały tam jeszcze otwarte.

Ministrowie przygotowali przepisy, które mają zapewnić ludziom lokalny dostęp do gotówki, a eksperci twierdzą, że centra to za mało.

„Gotówka znika w zastraszającym tempie, podobnie jak bankomaty i oddziały bankowe, i niedopuszczalne jest pozostawianie społeczności bez dostępu do gotówki” – powiedział w BBC Radio John Howells, dyrektor generalny Link – która jest największą siecią międzybankową w Wielkiej Brytanii.

„Banki podejmują prawdziwe inwestycje i wysiłek… Ale trzeba przyspieszyć to tempo” – dodał.

W centrach, prowadzonych przez pocztę, klienci dowolnego banku mogą w dowolnym momencie uzyskać dostęp do swoich kont, wpłacać gotówkę i czeki oraz wypłacać pieniądze. Trudniejsze zapytania są rozpatrywane przez przedstawiciela jednego z głównych banków, który odwiedza je raz w tygodniu.

Wśród 13 nowych proponowanych centrów bankowych cztery znajdują się w Szkocji i w Irlandii Północnej: Brechin w Angus, Forres w Moray, Carluke w Lanarkshire, Kirkcudbright w Dumfries i Galloway, Axminster w Devon, Barton-upon-Humber w Lincolnshire, Lutterworth w Leicestershire, Royal Wootton Bassett w Wiltshire, Cheadle w Staffordshire, Belper w Derbyshire, Maryport w Cumbrii, Hornsea w Yorkshire, a także w Kilkeel.

PoprzedniWzrost popularności e-papierosów wśród nastolatków
NastępnyWzrost liczby patroli policyjnych po brutalnym ataku na kobitę w Eastleigh