Start Polecane Nowa premier planuje poluzować przepisy imigracyjne, aby „pobudzić wzrost gospodarczy”

Nowa premier planuje poluzować przepisy imigracyjne, aby „pobudzić wzrost gospodarczy”

602
0

W obliczu zagrożenia recesją brytyjska premier ma zamiar rozszerzyć rządową listę zawodów deficytowych, aby pomóc firmom w obsadzeniu wakatów poprzez rekrutację zagranicznych pracowników.

Braki siły roboczej są jednym z głównych problemów zgłaszanych przez pracodawców w wielu sektorach. Firmy, szczególnie w branży hotelarskiej, były sfrustrowane, że system wizowy dla wykwalifikowanej kadry nie był wystarczająco elastyczny, aby złagodzić rosnące niedobory.

Premier Truss stanęła w obliczu żądań ze strony sektora przemysłowego, aby więcej pracowników z zagranicy mogło otrzymać wizy do Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że limit liczby zagranicznych pracowników zostanie zniesiony, a sześciomiesięczny termin pozwolenia na pracę przedłużony.

„Musimy wprowadzić środki, aby nasz rynek pracy miał do dyspozycji ludzi z odpowiednimi umiejętnościami, których gospodarka potrzebuje do stymulowania wzrostu. Chcemy również, aby osoby, które są nieaktywne zawodowo, wróciły do ​​pracy” – ujawniło gazecie „The Sun” anonimowe źródło z kancelarii premier.

Oczekuje się, że rząd przedstawi swój plan reformy migracji jeszcze w tym roku.

PoprzedniPersonel pogotowia ratunkowego Southampton z kamerami noszonymi na ciele
NastępnyHMS Queen Elizabeth zakotwiczył w Nowym Jorku