Start Southampton Nowa aplikacja uniwersytecka może stać się nawigacją satelitarną jazdy elektrycznej

Nowa aplikacja uniwersytecka może stać się nawigacją satelitarną jazdy elektrycznej

178
0

Wczoraj odbyła się premiera aplikacji University of Southampton, która ma ułatwić ludziom prowadzenie samochodów elektrycznych.

Aplikacja ułatwiłaby kierowcom znajdowanie punktów ładowania i aktualizowanie dostępnych informacji, aby ułatwić długie podróże.

Naukowcy mają nadzieję, że będzie to miało taki sam wpływ na jazdę jak nawigacje satelitarne.

Premiera aplikacji odbyła się wczoraj w londyńskim Barbican.

Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zachęcić kierowców do korzystania z samochodów elektrycznych.

Algorytm nauczy się preferencji kierowców na podstawie historycznych zachowań, takich jak zatrzymywanie się na stacjach z kawą lub toaletami, oraz interakcja z użytkownikiem w celu poprawy przyszłych wyników.

Profesor Sebastian Stein, główny badacz projektu i Turing AI Fellow na uniwersytecie, powiedział, że aplikacja może „zwiastować prawdziwy przełom” w zachęcaniu ludzi do jazdy samochodami elektrycznymi – tak jak nawigacja satelitarna „przekształciła przemieszczanie się z punktu A do punktu B”.

Dodał: „Badania przeprowadzone na ponad 1200 kierowcach pojazdów elektrycznych, ujawniły, że ponad jedna trzecia kierowców samochodów elektrycznych jest niezadowolona z ładowania podczas długich podróży.

„Ponadto potrzeby ludzi w zakresie stacji ładowania różnią się w zależności od osoby. Na przykład dla 32 procent kierowców samochodów elektrycznych szybkość ładowania jest najważniejszą cechą, jaką biorą pod uwagę, ale siedem procent kierowców wybiera stacje przede wszystkim ze względu na koszty.”

„Wielu jako główny problem wskazało również brak informacji w czasie rzeczywistym o dostępności punktów ładowania i stanie usług. Nasza aplikacja rozwiąże wszystkie te problemy”.

Pojazdy elektryczne (EV) są kluczowym elementem rządowej strategii ograniczania zmian klimatu.

PoprzedniSetki szkół w Anglii z obniżoną oceną Ofsted
NastępnyFirma energetyczna Utilita nie wspiera najsłabszych, twierdzi Ofgem