Start Polecane Nowa aplikacja, która ma chronić kobiety przed przemocą domową

Nowa aplikacja, która ma chronić kobiety przed przemocą domową

533
0

Nowa aplikacja, której celem jest pomoc ofiarom nękania i przemocy domowej, jest udostępniana osobom bezbronnym w Hampshire.

Fundacja Hampshire and Isle of Wight Community Foundation (HIWCF) oraz spółdzielnia mieszkaniowa VIVID wsparły rozwój nowej usługi bezpieczeństwa, przekazując 2,457 funtów na rzecz Hollie Gazzard Trust. Działanie to jest następstwem gwałtownego wzrostu przemocy domowej podczas lockdownu, w wyniku, którego kobiety zostały uwięzione w domu z agresywnymi partnerami.

Odbiorcami nowej aplikacji, Hollie Guard, są osoby wspierane przez organizację charytatywną Aurora New Dawn z siedzibą w Hampshire. Hollie Guard zmienia smartfon w osobiste urządzenie zabezpieczające. Potrząsanie urządzeniem powoduje, że lokalizacja użytkownika, wraz z dźwiękowym i wizualnym dowodem zdarzenia, zostaje wysłana do kontaktu alarmowego za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail.

Fundacja została uruchomiona w 2014 roku przez Nicka Gazzarda po zabójstwie jego 20-letniej córki, którą zadźgał na śmierć były partner. Do tragedii doszło przed salonem fryzjerskim Gloucester, w którym dziewczyna pracowała. Gazzard powiedział, że nowe finansowanie umożliwi funduszowi zapewnienie dostępu do aplikacji osobom wspieranym przez Aurora New Dawn.

PoprzedniHampshire: Maseczka na twarz znaleziona w nuggetsach z McDonalda
NastępnyMaski na twarz: Lista miejsc, w których należy je nosić od 8 sierpnia