Start Coronavirus Nowa animacja wydana w celu zwiększenia liczby szczepień wśród ciężarnych kobiet z...

Nowa animacja wydana w celu zwiększenia liczby szczepień wśród ciężarnych kobiet z Southampton

315
0

Zrealizowano serię filmów, które mają na celu zwiększenie liczby szczepień na Covid wśród ciężarnych kobiet w Southampton.

Rada Miasta Southampton udostępniła filmy w ramach akcji szczepień. Rada – współpracując z zaufanymi położnymi i członkami lokalnego zespołu ds. zdrowia publicznego – stworzyła trzy animacje podkreślające najczęściej zadawane pytania kobietom, które nie chcą się zaszczepić.

Pierwsza animacja dotyczy okresu przed ciążą i odnosi się do obaw kobiet poddawanych leczeniu bezpłodności. Druga animacja zawiera informacje dla kobiet, które są obecnie w ciąży, a trzecia podkreśla bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki przeciw Covid-19 dla kobiet karmiących piersią.

JoMountfield, konsultant położnik w Szpitalu Uniwersyteckim w Southampton i wiceprezes RCOG, powiedziała: „Szczepienie przeciw Covid jest teraz zalecane dla kobiet na wszystkich etapach ciąży i tych, które próbują zajść w ciążę.”

„Te animacje mają charakter informacyjny i są łatwo dostępne, a także odnoszą się do wielu problemów zgłaszanych przez kobiety.”

„Mamy nadzieję, że dostarczone informacje zachęcą kobiety, aby czuły się pewnie w dostępie do szczepionki przeciw Covid, aby chronić siebie i swoje dziecko”.

PoprzedniZatwierdzono plany budowy 118 mieszkań w pustym biurowcu w centrum miasta
NastępnyPracownicy Tesco zawieszają akcję strajkową