Start Polecane NMO SOUTHAMPTON- polski zespół piłki nożnej w Southampton

NMO SOUTHAMPTON- polski zespół piłki nożnej w Southampton

1521
0

Wiara, ambicje, ludzie, przyjaźń. Właśnie dzięki wielkim ambicjom, wierze w lepsze jutro. My jako obcy sobie ludzie na obczyźnie, w mieście Southampton budujemy przyjaźń oraz wzajemny szacunek w zespole który tworzymy od długich lat.

NMO SOUTHAMPTON to bardzo nietypowy zespół amatorski dla dorosłych, którzy kochają piłkę nożną, cieszą się każdego dnia z tego, że wolny czas spędzamy, spełniając swoją pasje z dzieciństwa czy też marzenia bycia piłkarzem. Nasz zespół jest zbudowany na podwalinie ludzi, którzy chcą tworzyć historię w mieście im totalnie obcym, w którym trafili na siebie całkiem przypadkiem i to z różnych względów. Szukanie lepszego jutra z przymusu czy po prostu za pieniędzmi i tak każdego z nas na końcu łączy klub, w którym zapisujemy dotychczas nieznaną nikomu historię jedynego polskiego zespołu piłki nożnej w Southampton.

górny rząd od lewej: Michał Szczurek(kapitan), Sławek Stępka, Tomasz Wilamowski, Dawid Błach, Norbert Zając, Aleksander Kaczmarek, Rafał Szymanek,
dolny rząd od lewej: Rafał Kowalski, Piotr Tracz, Dorian Dyc, Antek Rura, Bartosz Badran, Michał Kowalski i Bartosz Stodolski (prezes).

Dlaczego My to wszystko robimy? Chyba dlatego by pokazać innym kim naprawdę jesteśmy, jaka mamy mentalność jako Polacy i jak bardzo dobrze potrafimy razem współpracować mimo, że pochodzimy z różnych części naszego kraju.

Zespół powstał w 2013 roku przez człowieka, który z pochodzenia jest Holendrem, ale przez całe życie mieszka na południu Anglii. Pierwszy mecz został rozegrany lidze 5aside w Brockenhurst, gdzie każdy zawodnik nie miał pojęcia, kto jest kim, skąd pochodzi czy jakie posiada umiejętności. Wszyscy posiadali ambicje i chęć spełnienia własnych pasji, dzięki czemu to był początek świetlanej przyszłości NMO.

Pewnie Państwo się zastanawiają, co to znaczy NMO ,skąd się wzięła ta nazwa? Mianowicie NMO, oznacza New Milton Oranges. New Milton to nazwa małej miejscowości w New Forest, a Oranges to po prostu pomarańcze. Jak już wspomnieliśmy wyżej ta nazwa wzięła się od założyciela klubu u którego płynie Holenderska krew , a jak wiemy kolorem Holandii jest pomarańcz.

Moglibyśmy pisać bez końca na temat historii zespołu co się działo przez ostatnie 7 lat , ale skupmy się na tym co obecnie jest lub działo się przez ostatnie 3 lata w zespole Southampton.

NMO Southampton dotychczas brało udział w wielu przedsięwzięciach nie tylko piłkarskich, ale tez charytatywnych. Od 2017 roku zespół czynie gra w jednej z najbardziej znanych lig zespołów pięcioosobowych. Swoją drogę zaczęliśmy od najniższego szczebla ligowego powoli rozwijając swoje umiejętności zgrania, co kwartał awansowaliśmy szczebel wyżej i tak do obecnego 2020 roku, w którym zdobyliśmy Mistrzostwo najwyższej ligi rozgrywkowej Premier League. Blisko po ponad dwóch latach wygraliśmy to, co było do wygrania , dodatkowo nasz obecny kapitan dwukrotnie z rzędu zdobył koronę najlepszego strzelca ligi, w tym pobił rekord wszystkich lig strzelając 39 bramek w 16 meczach, co naprawdę okazało się nie lada wyczynem.

Ostatniego roku tj. 2019 NMO Southampton brało aktywny udział w turnieju Mistrzostw Polskich Zespołów w UK gdzie zdobyliśmy dwa puchary Prezesa, oraz po raz kolejny nasz kapitan dwukrotnie z rzędu zdobył koronę strzelców.

Dziś w roku 2020 , jak że ciężkim dla każdego z nas , wydawałoby się, że to koniec tego co tworzymy, ponieważ nastąpił brak gry, liga zawiesiła działalność, turnieje się nie odbyły, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy się poddali, wręcz przeciwnie po 6 miesięcznej przerwie wróciliśmy jeszcze mocniejsi zdobywają Mistrza Premier League JD Fives w Eastleigh 2020.

W związku z tym, że NMO się nie poddaje, postanowiliśmy się nie zatrzymywać. Już w tym miesiącu rozwinęliśmy się jeszcze bardziej i dokonaliśmy tak zwanej fuzji z innym zespołem o nazwie BAD BOYS SOTON FC, który od dwóch tygodni jest już częścią NMO. Dzięki połączonej sile wiemy, że możemy osiągnąć jeszcze więcej jako Polonia w naszym mieście Southampton.

Kończąc tą historię chcielibyśmy również wspomnieć o tym, że już w Maju 2021 roku wyruszamy na podbój Europy. Mianowicie udajemy się na jeden z najbardziej prestiżowych turniejów zespołów 5 osobowych, który odbędzie się na Majorce.

Jeśli jesteś jednym z nas , masz ambicje , chęć spełnienia swojej piłkarskiej pasji, daj nam znać, a na pewno nie będziesz żałować. By móc się z nami skontaktować wystarczy, że znajdziesz nas na Facebooku jako NMO SOUTHAMPTON i tam możesz do nas wysłać wiadomość, a My odpiszemy do ciebie w ekspresowym tempie i udzielimy więcej informacji.

Z uszanowaniem zarząd klubu NMO SOUTHAMPTON.