Start Coronavirus Nightingale Hospital otwiera się w londyńskim centrum ExCel

Nightingale Hospital otwiera się w londyńskim centrum ExCel

579
0

Pierwszy z rządowych szpitali polowych zajmujących się leczeniem pacjentów z koronawirusem został otwarty w centrum ExCel we wschodnim Londynie.

Tymczasowy szpital NHS Nightingale może pomieścić nawet 4000 pacjentów i jest pierwszym z kilku takich placówek planowanych w Wielkiej Brytanii.

Najnowsze dane pokazują, że liczba osób, które zmarły z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 684 w ciągu 24 godzin.

Departament Zdrowia powiedział, że od godziny 17:00 2 kwietnia całkowita liczba zgonów wynosi teraz 3 605, w porównaniu z 2 921. Istnieje 38 168 potwierdzonych przypadków.

Premier Boris Johnson, który ogłosił, że zaraził się wirusem w zeszły piątek, mówi, że nadal będzie się izolował po dalszym przejawianiu łagodnych objawów wirusa, w tym wysokiej temperatury.

Przestrzeń wystawowa ExCel, zwykle wykorzystywana na duże wydarzenia, takie jak Crufts i Comic Con, została przekształcona w szpital w zaledwie dziewięć dni.

Jest to pierwszy z kilku szpitali Nightingale planowanych w Anglii, z najnowszą zapowiedzią, że dwa zostaną zbudowane na University of the West of England w Bristolu i Harrogate Convention Centre.

Inne mają powstać w Central Complex Manchester, a także w National Exhibition Centre w Birmingham, które zostanie otwarte dla pacjentów 12 kwietnia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania będzie używać dronów do dezynfekcji miejsc publicznych?
NastępnyKoronawirus: człowiek ukarany grzywną za opuszczenie domu i lekceważenie nakazu izolacji