Start Wiadomości Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?

Nieznajomość angielskiego przyczyną katastrof lotniczych?

764
0

Słaba znajomość angielskiego wśród pilotów i kontrolerów lotniczych zwiększa ryzyko katastrofy powietrznej – ostrzega Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA).

Dochodzenie przeprowadzone w imieniu CCA wykazało, że w ciągu zaledwie 18 miesięcy w przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii doszło do 267 incydentów, które opierały się na problemach językowych pilotów lub kontrolerów – informuje News Sky.

Jak mówią przepisy, ze względu na bezpieczeństwo konieczne jest, aby piloci i kontrolerzy pracujący w międzynarodowej lotnictwie posiadali umiejętność komunikowania się we wszystkich sytuacjach, zarówno rutynowych, jak i nietypowych. Przed podjęciem pracy w międzynarodowym lotnictwie cywilnym, piloci i kontrolerzy muszą uzyskać od Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) potwierdzenie zdobycia czwartego poziomu znajomości języka angielskiego.

Jednak na podstawie raportu stwierdzono, że znajomość angielskiego u wielu pilotów i kontrolerów jest poniżej standardu, co pozwala przepuszczać, że w trakcie egzaminów językowych może dochodzić do oszustw i korupcji. W jednym z krajów Unii kandydaci, którzy rozpoczęli naukę języka angielskiego od podstaw otrzymali certyfikaty po 10 dniach nauki, co tylko potwierdza przepuszczenia CCA.

– Będziemy szczegółowo analizować te badania, podejmiemy też współpracę z  ICAO oraz innymi międzynarodowymi, żeby zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej – powiedział rzecznik CCA.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Wzrosła stawka minimalna
NastępnyPolicja aresztowała sprawcę napadu w Watts Park