Start Wiadomości Niezdrowy tryb życia mieszkańców Anglii

Niezdrowy tryb życia mieszkańców Anglii

2021
0

Osobom w średnim wieku grozi wiele chorób i zaburzeń w związku z ich niezdrowym trybem życia – ostrzegają eksperci.

Spece od zdrowego żywienia ostrzegają, że mieszkańcy Anglii w wieku od 40 do 60 lat muszą bardziej zadbać o swoje zdrowie. 8 na 10 osób w tej grupie wiekowej jest otyła, za dużo pije lub zaniedbuje aktywność fizyczną – ostrzegają organy rządowe.

Główną przyczyną problemów zdrowotnych jest siedzący tryb życia, praca przy biurku, jedzenie fast foodów i częste spożywanie alkoholu. Eksperci twierdzą też, że tzw. generacja kanapkowa nie ma wystarczająco dużo czasu, aby o siebie zadbać. Ludzie w średnim wieku zajmują się swoimi dziećmi i rodzicami, nie pozostaje im więc dużo czasu na zdrowe gotowanie czy ćwiczenia.

W związku z licznymi problemami zdrowotnymi tej grupy wiekowej zostanie do nich skierowana nowa kampania mająca zachęcić do większej aktywności fizycznej i zadbania o zdrowie. Doradca kampanii profesor Muir Gray twierdzi, że otyłość i złe nawyki to już problem ekologiczny.

– Codzienny tryb życia zmienił się na przestrzeni ostatnich 30 lat, dziś ludzie jeżdżą do pracy i siedzą – mówił profesor w jednym z wywiadów. – Wprowadzając zmiany będąc nawet w średnim wieku można zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego, której da się uniknąć dzięki zdrowym nawykom, można też zredukować ryzyko demencji, wielu niepełnosprawności i uniknąć obciążenia rodziny koniecznością ciągłej opieki w przyszłości – tłumaczył Gray.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZabawa sylwestrowa w Revolution Southampton
NastępnyJaki paszport dla dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii?