Start Wiadomości Niewygodny dla Ukip raport: „Imigranci płacą więcej podatków, niż otrzymują benefitów”

Niewygodny dla Ukip raport: „Imigranci płacą więcej podatków, niż otrzymują benefitów”

1177
0

Niezależnie od nasilającej sie antyimigranckiej polityki i komunikatów wysyłanych przez Ukip, imigranci z Unii Europejskiej płacą znacznie więcej podatków w Wielkiej Brytanii, niż otrzymują od państwa w formie benefitów.

Niemal trzy czwarte imigrantów z Unii Europejskiej przyjeżdża na Wyspy, żeby się uczyć lub do pracy. Przeciętny mieszkaniec UE nad Tamizą wytwarza dla społeczeństwa 55,23 funtów więcej, niż pobiera w różnorakich świadczeniach.

Jak wynika z raportu Rapid Formations w latach 2001-2011 imigranci zapłacili fiskusowi 20 miliardów funtów, podczas gdy otrzymali z niej jedynie 15 miliardów. Osoby, które przyjechały na Wyspy z państw „Starej Unii” wypracowują co prawda znacznie więcej (64 procent), niż odbierają, ale również imigranci z Europy Wschodniej płacą o 12 procent więcej podatków, niż odbierają w formie benefitów.

„Gdy wyścig na Downing Street nabiera tempa, bardzo ważne jest dla wyborców, żeby nie dali się zwieść półprawdom i mitom, które dotyczą imigrantów. Imigranci z Europy nie tylko są z reguły lepiej wykształceni i lepiej wykwalifikowani niż Brytyjczycy, oni po prostu zarabiają pieniądze – dużo pieniędzy. To napędza popyt wewnętrzny, przynosi nowe inwestycje do kraju i tworzy miejsca pracy” – uważa autor raportu James Howell.

W ostatnich tygodniach temat imigracji jest coraz ważniejszy w kampanii wyborczej. Nigel Farage stwierdził wczoraj, że imigranci z Indii są znacznie lepsi dla kraju niż Polacy, czy Litwini. Przybysze z Europy Wschodniej coraz częściej są z kolei bronieni przez zwykłych Brytyjczyków. Hitem sieci stał się film, w którym młody Anglik przekonuje, że imigranci nie zabierają pracy.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCeny domów w Southampton wyższe niż w Londynie?
NastępnyNigdy nie wyjdziemy z UE – zapewnia Miliband