Start Polecane Niepewność na lotnisku w Southampton. Miejsca pracy zagrożone

Niepewność na lotnisku w Southampton. Miejsca pracy zagrożone

585
0

Mieszkańcy Hampshire są proszeni o poparcie planów rozbudowy pasa startowego na lotnisku w Southampton w związku z ostrzeżeniami, że tysiące miejsc pracy mogą zostać utracone, jeśli propozycje nie zostaną poparte.

Rozpoczęto drugą fazę konsultacji społecznych dotyczącą planów wydłużenia pasa startowego lotniska o 164 metry. Mieszkańcy, firmy i organizacje będą miały 30 dni na wypowiedzenie się na temat poprawionych wniosków, które zostały przedłożone Radzie Gminy Eastleigh. Organ będzie odpowiedzialny za podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie kontrowersyjnych planów.

Pierwsze konsultacje w tej sprawie odbyły się w zeszłym roku. Mieszkańcy wyrazili wtedy obawy dotyczące wpływu ekspansji na zanieczyszczenie środowiska.

W odpowiedzi dyrektor Southampton Airport powiedział: „Przedłużenie pasa startowego jest niezbędne, aby zapewnić nam nie tylko powrót do świetności sprzed pandemii, ale także rozwój – sukces regionu i lotniska są ze sobą ściśle powiązane.”

„Biorąc pod uwagę, że ta pandemia ma już duży wpływ na zatrudnienie, możemy zrobić coś, aby zabezpieczyć miejsca pracy na lotnisku, poprzez przebudowę pasa startowego.” „Jeśli nie, w rzeczywistości zagrożonych będzie ponad 2000 miejsc pracy, co będzie miało ogromny wpływ na tysiące lokalnych gospodarstw domowych”.

PoprzedniPrzebudowa jednego z parków w Southampton
NastępnyDruga fala koronawirusa ma być znacznie groźniejsza od pierwszej