Start Polecane Niemcy ostrzegają Wyspy przed Brexitem

Niemcy ostrzegają Wyspy przed Brexitem

877
0

W dniu uruchomienia Artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego, rozpoczynającego negocjacje Zjednoczonego Królewstwa z Unią,  Niemcy ostrzegają, że najwięcej na Brexicie straci Wielka Brytania.

Niemcy ostrzegły Brytyjczyków, że stają przed znacznie większym ryzykiem niż Unia Europejska. – Niemiecka gospodarka jest solidna i silnie spleciona międzynarodowo. Wielka Brytania stoi w obliczu znacznie większego ryzyka niż UE – powiedziała niemiecka minister ekonomii, Brigitte Zypries. Podkreśliła też, że nowa umowa o współpracy pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią powinna być gotowa zaraz po negocjacjach, a także ostrzegła przed barierami handlowymi pomiędzy Wyspami a resztą państw członkowskich.

Jak informuje Evening Standard, niemiecki rząd będzie postulował, aby negocjacje w sprawie Brexitu trwały przez 15 miesięcy, a nie przez okres dwóch lat.

Brytyjscy parlamentarzyści przypuszczają, że kanclerz Angela Merkel przygotowuje się do zawarcia korzystnej umowy handlowej dla Wielkiej Brytanii w celu ochrony niemieckich eksporterów, zwłaszcza z przemysłu samochodowego.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAmbasada RP: Rozpoczęcie Brexitu nie zmienia sytuacji Polaków
NastępnyZa kulisami Teatru Mayflower