Start Polecane Niektóre taksówki mogą dostać zakaz poruszania się po pasach autobusowych w Southampton

Niektóre taksówki mogą dostać zakaz poruszania się po pasach autobusowych w Southampton

676
0

Taksówki i prywatne pojazdy bez licencji Rady Miasta Southampton nie będą mogły korzystać z pasów autobusowych, z których obecnie korzystają w całym mieście.

Niektórzy taksówkarze uważają, że propozycja Rady Miasta jest niesprawiedliwa. Jaleel Iqbal, właściciel Winchester Taxi Co, obawia się, że nowe plany spowodują, że straci klientów.Dodał: „To niesprawiedliwe, ponieważ jeśli istnieje pas dla taksówek, wszystkie taksówki powinny móc z niego korzystać. To po prostu nie ma sensu, a zwłaszcza w mieście takim jak Southampton, które próbuje ograniczyć zanieczyszczenie środowiska ”.

Rada miasta zapowiedziała, że ​​decyzja zapadnie w najbliższych miesiącach. W oświadczeniu władze dodały: „Propozycja została zaproponowana jako okazja do wspierania taksówek z licencją Southampton, które proszone są o stosowanie najczystszych standardów silników. Zmiany te zostały pierwotnie zaproponowane w ramach naszego planu redukcji poziomów dwutlenku azotu jako alternatywy dla strefy ładowania czystego powietrza. Przyjmujemy do wiadomości, że zmiany, które wprowadzamy, nie zawsze są spójne z innymi organami wydającymi licencje i chcemy mieć pewność, że nie będzie to niekorzystne dla przedsiębiorstw miejskich.”

PoprzedniPosłowie głosują nad umową w sprawie Brexitu
NastępnyMieszkańcy południa ostrzegani przed potencjalnymi powodziami w ciągu najbliższych dni