Start Polecane Niektóre szkoły w Southampton opóźniają powrót po przerwie świątecznej z powodu testów...

Niektóre szkoły w Southampton opóźniają powrót po przerwie świątecznej z powodu testów Covid

490
0

Powrót do szkoły dla niektórych uczniów z Southampton został opóźniony. Rada Miejska Southampton potwierdziła, że ​​niektóre szkoły w mieście przesuną datę powrotu po okresie świątecznym o jeden lub dwa dni, aby zapewnić „dokładny program testów”.

Liczba przypadków koronawirusa w całym kraju gwałtownie rośnie, ponieważ nowy wariant Omicron nadal się rozprzestrzenia. Zgodnie z obecnymi wytycznymi, po świętach szkoły mają zapewnić nauczanie osobiste. Niektóre szkoły podjęły decyzję o przesunięciu daty powrotu o jeden lub dwa dni, aby zapewnić dokładny program testów, który umożliwi im bezpieczne powitanie uczniów z powrotem. Nazwy szkół, które zdecydowały się na przesunięcie terminu powrotu, nie zostały ujawnione.

Liczba przypadków koronawirusa w całym mieście wzrosła w ciągu ostatnich tygodni, a w ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano 1678 przypadków – wzrost o 294 w porównaniu z poprzednim tygodniem. Na początku tego tygodnia Wielka Brytania zgłosiła najwyższą liczbę codziennych przypadków koronawirusa od początku pandemii, z 88 376 przypadkami odnotowanymi w czwartek (16 grudnia).

Oczekuje się, że w szkołach w Anglii zostaną wprowadzone takie środki, jak testy, lepsza wentylacja i zwiększona popularność szczepień.

PoprzedniWedług ekspertów ds. zdrowia, Omicron dominuje w Anglii
NastępnyZmagające się z problemami banki żywności ujawniają najbardziej poszukiwane produkty