Start Southampton Niebezpieczne zanieczyszczenia powietrza w pobliżu prawie 100 szkół w Southampton

Niebezpieczne zanieczyszczenia powietrza w pobliżu prawie 100 szkół w Southampton

361
0

Według najnowszych badań prawie 100 szkół i uczelni w Southampton znajduje się na obszarach o potencjalnie niebezpiecznym poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Według British Lung Foundation (BLF), miasto ma 95 żłobków, szkół i uczelni na obszarach, gdzie poziomy drobnego pyłu zawieszonego (PM2,5), najbardziej szkodliwego rodzaju zanieczyszczenia powietrza dla ludzi, przekraczają zalecany limit Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uważa się, że spaliny drogowe są głównym źródłem zanieczyszczeń, podobnie jak emisje przemysłowe. WHO twierdzi, że stężenie PM2,5 nie powinno przekraczać średnio 10 mikrogramów na metr sześcienny w ciągu roku, jednak na południowym wschodzie 2427 żłobków, szkół i uczelni zostało zidentyfikowanych na obszarach, na których przekroczono limity. Stanowiły one 28% z ponad 8500 w całym kraju, które uznano za obszary silnie zanieczyszczone.

Steve Leggett, członek gabinetu Green City and Place w Radzie Miasta Southampton, powiedział, że rada ma „udaną i ugruntowaną historię” współpracy ze szkołami w celu rozwiązania problemu złej jakości powietrza.

„W ramach tego programu drogi poza szkołami są zamknięte dla pojazdów w czasie zawożenia i odbioru dzieci, aby pomóc w stworzeniu bardziej ekologicznego i bezpieczniejszego środowiska” – powiedział Leggett. „Jesteśmy wyjątkowo dumni z postępów, które już osiągnęliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy iść dalej” – dodał.

BLF wzywa teraz do surowszych przepisów, aby chronić społeczeństwo przed skutkami toksycznego powietrza.

Poprzedni12-letni chłopiec przyznał się do zniszczenia autobusów w Southampton
NastępnyPolicja z Hampshire przerwała imprezę w Southampton