Start Polecane Niebezpieczeństwo parków wodnych i nurkowania na mieliźnie

Niebezpieczeństwo parków wodnych i nurkowania na mieliźnie

543
0

Chirurg z Southampton przestrzega ludzi, aby umieli rozpoznawać niebezpieczeństwa związane z parkami wodnymi i skakaniem do wody.

Trwa okres wakacyjny i nietrudno o wypadki. Evan Davies, konsultant chirurg kręgosłupa w Szpitalu Uniwersyteckim w Southampton, powiedział, że niedawno operował pacjenta, który złamał kręgosłup nurkując na ukrytych skałach w Chorwacji. „Jest ważne, aby w podnieceniu związanym z pobytem na wakacjach ludzie pamiętali, że życie może się zmienić w jednej chwili”.

„Jako chirurg kręgosłupa często widzę konsekwencje tej niefrasobliwej zabawy – w najgorszych przypadkach powodujących paraliż, a czasami okazujących się śmiertelnymi” – dodał lekarz.

Chirurg przestrzega, aby podczas odwiedzania parków wodnych i tego typu atrakcji, przeprowadzać własną ocenę sytuacji i jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa, unikać ich.

„Musimy nadal podnosić świadomość tego, jak niebezpieczne może być skakanie ludzi do wody za granicą w miejscach, o których niewiele wiedzą i w końcu wpadają na skały.”

PoprzedniDwóch pilotów aresztowanych przed lotem
NastępnyBiuro meteorologiczne zapowiada jesienną pogodę na Wyspach w sierpniu