Start Polecane Nie więcej niż dwa funty za przejazd autobusem

Nie więcej niż dwa funty za przejazd autobusem

568
0

Podróż autobusem w Anglii zostanie ograniczona do 2 funtów od stycznia do marca przyszłego roku, aby pomóc ludziom radzić sobie z rosnącymi kosztami życia.

Departament Transportu powiedział, że dzięki planowi niektórzy pasażerowie będą mogli zaoszczędzić ponad 3 funty na pojedynczym bilecie autobusowym.

Średnia opłata za trzymilową podróż wynosi około 2,80 funta, powiedział DfT, dodając, że oznacza to, że pasażerowie zaoszczędzą 30% za każdym razem, gdy podróżują.

Aby umożliwić przewoźnikom obniżenie cen biletów, brytyjski rząd dofinansuje ich kwotą 60 mln funtów. Ministerstwo Transportu przekazało, że zawarło w tej sprawie porozumienia z przewoźnikami, którzy pokrywają ponad 90 proc. sieci autobusowej w Anglii.

W pierwszym kwartale 2022 r. stawki za przejazd autobusem w Anglii były średnio o 3,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, choć ten wzrost jest niższy niż stopa inflacji – przekraczająca obecnie 10 proc. – która powoduje, że koszty życia rosną najszybciej od 40 lat.

PoprzedniStrajk dziennikarzy w związku z planami zamknięcia kanału BBC
NastępnyKobieta śledzona i zaatakowana przez nieznajomego w Eastleigh