Start Wiadomości Nie masz pary na Walentynki? Najwięcej singli mieszka w Leeds

Nie masz pary na Walentynki? Najwięcej singli mieszka w Leeds

1046
0

Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojej drugiej połowy i nie uśmiecha ci się samotne spędzanie Walentynek – zainwestuj w bilet do Headingley. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tej dzielnicy Leeds ci się poszczęści – własnie tam mieszka najwięcej samotnych osób w Anglii i Walii.

Na przedmieściach Leeds, w dzielnicy popularnej wśród studentów i miłośników krykieta (ze względu na bliskość Hedingley Stadium) 92 procent dorosłych mieszkańców nie zawarło jeszcze związku małżeńskiego – takie dane ujawniły badania prowadzone przez Office for National Statistics, Którego specjaliści przeanalizowali liczby dotyczące populacji singli w każdym okręgu administracyjnym Anglii i Walii.

Najmniejsze szanse nie tylko na znalezienie partnera w Walentynki, ale w ogóle, mają mieszkańcy Marlow w Buckinghamshire – wśród tamtejszych mieszkańców powyżej 16. roku życia męża lub żony nie ma zaledwie 29 procent osób. Dla porównania średnia krajowa wynosi 35 procent.

Badania ujawniają również nierówności, jeśli chodzi o płeć osób poszukujących pary. Przykładowo, Scotton w Richmondshire to miejsce, gdzie 85 procent singli jest płci męskiej (wpływ na to ma zapewne fakt, że stacjonuje tam Gatterick Garrison – największy brytyjski garnizon wojskowy na świecie). Najwięcej samotnych kobiet mieszka z kolei w Holland and Kirby w Essex – stanowią one 66,5 procent wszystkich singli.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Poradnik imigranta” najpopularniejszą książką w londyńskich bibliotekach
NastępnyDieta albo koniec z zasiłkami – Cameron zabierze beneficiarzom 500 milionów?