Start Coronavirus „Nie ma powodu”, aby nie podawać dodatkowej szczepionki osobom poniżej 50. roku...

„Nie ma powodu”, aby nie podawać dodatkowej szczepionki osobom poniżej 50. roku życia

467
0

Według ekspertów, wprowadzenie szczepień przypominających w młodszych grupach wiekowych może pomóc w obniżeniu wskaźników infekcji Covid do niskiego poziomu w całej Wielkiej Brytanii.

Prof. Neil Ferguson powiedział, że dane sugerują, że trzecie szczepienie zapewnia znaczną ochronę, nawet przed łagodną chorobą. Powiedział, że nie widzi żadnego powodu, dla którego młodszym grupom wiekowym nie powinno się podawać dawek przypominających po grupach priorytetowych.

Powiedział również, że Wielka Brytania prawdopodobnie uniknie „katastroficznej zimowej fali” w te Święta Bożego Narodzenia.

Wielka Brytania odnotowała w sobotę 38 351 nowych przypadków Covid-19, o prawie 8 000 więcej niż w poprzednim tygodniu. Zgłoszono również dalsze 157 zgonów w ciągu 28 dni od pozytywnego testu.

Sekretarz zdrowia SajidJavid napisał na Twitterze, że w Wielkiej Brytanii podano 12 milionów szczepień przypominających, z czego ponad dwa miliony dostarczono w ciągu jednego tygodnia.

We wrześniu doradcy naukowi rządu zalecili, aby wszystkim osobom powyżej 50. roku życia zaoferować trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid, wraz z personelem medycznym pierwszej linii i młodszymi dorosłymi z pewnymi podstawowymi schorzeniami.

PoprzedniRuszają prace nad redukcją emisji dwutlenku węgla w Southampton
NastępnyPaultons Park zdobywa złoto dzięki programowi wyróżnień Visit England