Start Coronavirus Nie ma potrzeby podawania czwartej dawki szczepionki na Covid, mówią eksperci w...

Nie ma potrzeby podawania czwartej dawki szczepionki na Covid, mówią eksperci w UK

522
0

Eksperci z Wielkiej Brytanii twierdzą, że czwarte szczepienie Covid nie jest jeszcze potrzebne, ponieważ dawki przypominające nadal zapewniają wysoką ochronę przed poważną chorobą wywołaną przez wariant Omicron wśród osób starszych.

Dane UK Health Security Agency pokazują, że trzy miesiące po wzmocnieniu ochrona przed hospitalizacją utrzymuje się na poziomie około 90% dla osób w wieku 65 lat i starszych.

Ochrona przed łagodnymi objawami infekcji jest krótsza. To spada do około 30% po około trzech miesiącach.

Liczby pokazują również, dlaczego ważne jest, aby otrzymać dawkę przypominającą, jeśli do tej pory otrzymałeś tylko dwie dawki. Przy zaledwie dwóch dawkach szczepionki ochrona przed ciężką chorobą spada do około 70% po trzech miesiącach i do 50% po sześciu miesiącach.

Wspólny Komitet ds. Szczepień (JCVI), który doradza w sprawie polityki szczepień, twierdzi, że priorytetem pozostaje zatem otrzymanie pierwszej, drugiej i trzeciej dawki.

Dzieje się tak pomimo tego, że niektóre kraje, takie jak Izrael, zaczynają podawać czwarte szczepionki Covid, aby poradzić sobie z wysoce zakaźnym wariantem Omicron, który powoduje rosnącą liczbę infekcji na całym świecie.

PoprzedniMieszkańcy Southampton zostaną odwiedzeni w domu przez radę w celu rozmowy na temat marnowania żywności
NastępnyW Southampton rozpoczęły się testy próbne leku na Covid