Start Wiadomości Nie dla podwójnego opodatkowania Polaków pracujących za granicą. Podpisz petycję

Nie dla podwójnego opodatkowania Polaków pracujących za granicą. Podpisz petycję

1038
0

Polacy żyjący i pracujący za granicą apelują do rządu Beaty Szydło o zaniechanie prac nad ustawą, która spowoduje, że będą oni podlegać podwójnemu opodatkowaniu. Ruszyła właśnie petycja w tej sprawie.

Zgodnie z doniesieniami „Gazety prawnej” Ministerstwo Finansów zamierza wprowadzić zmianę metody unikania podwójnego opodatkowania. Zgodnie z obecnym prawem podatnik zarabiający za granicą może wybierać sposób rozliczania się z fiskusem w Polsce. Metody są dwie – proporcjonalna lub z wyłączenia. Nowy projekt zakłada, że jedyną formą rozliczenia będzie metoda z wyłączenia.

Planowane zmiany doprowadzą do tego, że pracujący za granicą Polacy będą musieli wypełniać PITy i rozliczać się z fiskusem oraz płacić podatki w Polsce. Jeśli jesteś przeciwny planowanym zmianom wypełnij petycję przygotowaną przez redakcję „Polish Express”, którą można znaleźć na stronie: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Do_Szanownej_Pani_Premier_Beaty_Szydlo_prezes_Rady_Ministrow_rzadu_RP_NIE_podwojnemu_opodatkowaniu_Polakow_pracujacych_z/

PoprzedniMieszkaniec Southampton walczy o życie po tym, jak został potrącony przez dwa samochody
NastępnyJuż jutro rozpocznie się Southampton Boat Show