Start Wiadomości Nie będzie porozumienia pomiędzy konserwatystami a DUP?

Nie będzie porozumienia pomiędzy konserwatystami a DUP?

674
0

Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP) krytykuje podejście Theresy May do rozmów w sprawie sojuszu i ostrzega, że porozumienie może nie zostać osiągnięte.

Po tym jak konserwatyści nie uzyskali w wyborach bezwzględnej większości, musieli szukać sojusznika wśród innych ugrupowań. Ich wybór padł na irlandzką Demokratyczną Partię Unionistyczną. Zgodnie z zapowiedziami Theresy May, porozumienie miało zostać osiągnięte jeszcze przed mową tronową Elżbiety II, która odbędzie się dzisiaj, jednak DUP poinformowało, że strony są dalekie od osiągnięcia konsensusu – informuje Evening Standard.

Przedstawiciele irlandzkiej partii powiedzieli, że rozmowy nie przebiegają w taki sposób, jakiego oczekiwała DUP. Ostrzegli również, że konserwatyści „nie mają przyjmować osiągnięcia porozumienia za pewnik”, nawołują też do „większego skupienia podczas rozmów”.

Rzecznik torysów odpowiedział, że rozmowy pomiędzy partiami nadal trwają i że strony zgodziły się co do polityki zwalczania terroryzmu, przebiegu negocjacji brexitowych i zapewnienia dobrobytu w całym Zjednoczonym Królestwie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Więcej policjantów uzbrojonych w paralizatory
NastępnyJedna ze szkół w Hampshire zamknięta z powodu upału