Start Wiadomości Nie będzie cięć Child Benefit – zasiłki na dzieci bezpieczne do 2020

Nie będzie cięć Child Benefit – zasiłki na dzieci bezpieczne do 2020

1051
0

Premier David Cameron oświadczył ministrowi pracy i emerytur – Iainowi Duncanowi Smithowi, że cięcia w nakładach na opiekę socjalną nie mogą obejmować świadczeń przysługujących rodzicom.

Misja Duncana Smitha, aby na przestrzeni trwania kadencji obecnego rządu zmniejszyć wydatki na opiekę socjalną o 12 miliardów funtów, stała się jeszcze bardziej karkołomna. Wykluczenie Child Benefit z puli potencjalnych obszarów, w których można szukać oszczędności sprawia, że w ciągu miesiąca, jaki pozostał do oficjalnej prezentacji założeń nowego budżetu, Duncan Smith będzie musiał jeszcze mocniej okroić inne rodzaje świadczeń.

Child Benefit przysługuje obecnie rodzicom, których dochód nie przekracza 60 tysięcy rocznie. Duncan Smith w swoim zeszłotygodniowym raporcie zaproponował wprowadzenie dwóch rodzajów ograniczeń. Zasiłek miał być wypłacany maksymalnie na dwójkę dzieci w rodzinie, a jego stawka zostałaby zmniejszona do 20,70 funtów tygodniowo na pierwsze i 13,70 na drugie dziecko. Taki zabieg miałby przynosić 2,5 miliarda funtów oszczędności rocznie.

Jak wynika jednak z oficjalnego oświadczenia rzecznika gabinetu premiera, wysokość Child Benefit pozostanie na obecnym poziomie co najmniej do 2020 roku. „Stanowisko premiera w sprawie świadczeń przysługujących rodzicom nie zmieniło się od czasów kampanii wyborczej, kiedy obiecał on, że ‘nie obniży wysokości Child Benefit’” – oświadczył rzecznik.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCarers in Southampton – Nadchodzące wydarzenia
NastępnyCo z lotami w czasie zamknięcia lotniska w Gdańsku?