Start Wiadomości NHS zawieruszyło dokumentację pacjentów?

NHS zawieruszyło dokumentację pacjentów?

794
0

NHS zapodziało dokumentację medyczną prawie pół miliona pacjentów – alarmuje BBC. Tysiące osób może mieć trudności z powodu administracyjnej pomyłki.

Około 500.000 dokumentów zawierających informacje takie, jak wyniki testów na raka umieszczono przez pomyłkę w magazynie, zamiast wysłać je do lekarzy rodzinnych lub umieścić w ewidencji pacjentów. Śledztwo jest w toku i skupia się obecnie na około 2.500 osobach, na których sprawa może mieć negatywny wpływ i którzy wymagają natychmiastowych dalszych badań – informuje BBC.

Pomyłka nastąpiła, ponieważ firma zatrudniona przez NHS wysłała dokumenty, które były źle zaadresowane lub, które wymagały przekierowania np. dlatego że pacjent zmienił dotychczasowego lekarza rodzinnego. Uchybienia miały miejsce pomiędzy rokiem 2011 a 2016 we wschodnich Midlandach, południowo-zachodnim i północno-wschodnim Londynie. Jeremy Hunt, minister zdrowia, po raz pierwszy odkrył błąd w bazie danych w lipcu 2016 roku, ale nie było wtedy wiadomo ilu pacjentów dotyczy ta sprawa.

– Zespół złożony m.in. z ekspertów klinicznych dokonał przeglądu starej korespondencji i teraz dokumenty w miarę możliwości są wysyłane w odpowiednie miejsca – informuje rzecznik NHS.

– Ta wiadomość jest bolesna dla rodzin chorych i dla tych szpitali i lekarzy, którzy dokładają wszelkich starań, aby dbać jak najlepiej o pacjentów. Pilnie musimy się dowiedzieć jak doszło do takiego zaniedbania, ilu pacjentów jest w to zaangażowanych i czy są poddani jakiemuś ryzku – mówi Jonathan Ashworth, shadow health secretary.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAmazon planuje stworzyć kilka tysięcy miejsc pracy w UK
NastępnyAtak na mężczyznę przed klubem nocnym w Southampton