Start Wiadomości NHS walczy z otyłością: lekarze – na diety, pacjenci – na lekcje...

NHS walczy z otyłością: lekarze – na diety, pacjenci – na lekcje gotowania

888
0

Brytyjska służba zdrowia sięga po wszelkie możliwe sposoby, aby zmusić pacjentów i pracowników do zrzucenia zbędnych kilogramów. W myśl zasady „lekarzu ulecz się sam” otyli lekarze będą zachęcani do przejścia na dietę.

W ramach startującego od jutra rządowego programu walki z otyłością, 10 tysięcy mieszkańców Wysp otrzyma zaproszenia na lekcje gotowania i wykłady na temat zdrowego stylu życia. Wytypowane osoby, które znajdują się w grupie największego ryzyka zachorowania na cukrzycę, będą mogły również zbadać cukier i dowiedzieć się, jaki związek choroba ta ma z otyłością.

Dyrektor NHS – Simon Stevens ma jutro przedstawić również plany na odchudzenie własnej załogi. Ze statystyk wynika bowiem, że z nadwagą zmaga się ponad połowa pracowników sektora zdrowotnego. Ci, których ten problem dotyczy, będą zachęcani do wzięcia udziału w programie Slimming World. Osobom otyłym zostanie również zaoferowana pomoc dietetyków i psychologów.

Początkowo projekt będzie realizował jedynie fundusz Imperial College Healthcare. Jeśli efekty będą zadowalające, szansę na pomoc w chudnięciu otrzyma każdy z około 700 tysięcy otyłych pracowników NHS.

W Anglii mieszka 2,5 miliona osób chorych na cukrzycę. Jeśli ich liczba będzie wzrastać w obecnym tempie, do 2025 roku ich liczba niemal się podwoi.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniRoyal Mail podnosi ceny znaczków. Parlamentarzyści oburzeni
NastępnyMorrisons ma kłopoty na rynku. Zwalnia pracowników