Start Coronavirus NHS Spitfire odwiedza szpitale w południowej Anglii

NHS Spitfire odwiedza szpitale w południowej Anglii

407
0

Spitfire noszący imiona tysięcy bohaterów pandemii koronawirusa wykonał przeloty nad szpitalami na południu Anglii.

NHS Spitfire, z napisem „Thank U NHS” na wewnętrznej stronie skrzydeł, odwiedził 20 szpitali od Essex po Dorset. Jego właściciele wypisali na samolocie odręcznie 80 000 nazwisk, aby pomóc zebrać pieniądze dla organizacji charytatywnych NHS Together. Jak dotąd akcja przyniosła ponad 20 000 funtów.

Samolot latał nad szpitalami w Southend, Medway, Canterbury, Margate, Dover, Folkestone, Ashford, Hastings, Bexhill, Eastbourne, Brighton, Worthing, Bognor Regis, Chichester, Portsmouth, Newport, Poole, Bournemouth, Southampton i Salisbury. Organizatorzy planują kolejne wycieczki po innych częściach kraju przez całe lato.

Były rozpoznawczy Spitfire PL983 ” L” z czasów drugiej wojny światowej, z siedzibą w Duxford w Cambridgeshire, przeprowadzał przeloty nad sąsiednimi wioskami podczas czwartkowych wydarzeń Clap For Carers podczas szczytu kryzysu koronawirusowego.

Zaproszono ludzi do wskazania nazwisk „lokalnych bohaterów”, którzy pomogli im lub zainspirowali ich podczas pandemii Covid-19, aby nazwiska te dopisać na samolocie w zamian za co najmniej 10 funtów darowizny na rzecz organizacji charytatywnych NHS.

PoprzedniPuby mogą zostać zamknięte po to, aby móc otworzyć szkoły
NastępnyCOVID: Zrób bezpłatny test, przekonaj się czy jesteś zdrowy