Start Polecane NHS rozpoczął program z użyciem dronów do dostarczania leków do chemioterapii

NHS rozpoczął program z użyciem dronów do dostarczania leków do chemioterapii

191
0

NHS zapowiedział, że drony mają być używane do transportu leków, aby zmniejszyć czas dostawy.

Leki do chemioterapii zostaną przewiezione z Portsmouth do szpitala na wyspie Wight w ramach programu pilotażowego.

NHS England ogłosił, że ma nadzieję, że technologia umożliwi realizację „dostawy tego samego dnia” zamówień w całym kraju.

Jeśli program się powiedzie, uważa się, że NHS jako pierwszy na świecie dostarczy leki do chemioterapii za pomocą drona.

Ogłaszając to przed 74. rocznicą założenia NHS, dyrektor NHS England Amanda Pritchard powiedziała, że ​​„jest jasne, że tempo zmian i ulepszeń w służbie zdrowia tylko przyspiesza”.

„Dostarczanie leków za pomocą drona to kolejne niezwykłe osiągnięcie dla pacjentów z rakiem i pokazuje, jak NHS nie powstrzyma się przed niczym, aby zapewnić ludziom jak najszybsze leczenie, którego potrzebują – przy jednoczesnym obniżeniu kosztów” – dodała.

Program skróci czas dostawy na wyspę z czterech godzin do 30 minut, przy czym jeden lot zastąpi dwie podróże samochodem i jedną podróż poduszkowcem lub promem na dostawę.

Leki będą przewożone bezpośrednio z apteki w Portsmouth Hospitals University NHS Trust do szpitala St Mary’s, gdzie personel będzie je odbierać przed rozesłaniem do zespołów szpitalnych i pacjentów.

PoprzedniDVLA wydaje ostrzeżenie dla wszystkich osób posiadających prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
NastępnyPudełko na buty pełne marihuany znalezione w nieubezpieczonym Mercedesie na M3