Start Wiadomości NHS: Pielęgniarki twierdzą, że tak źle jeszcze nie było

NHS: Pielęgniarki twierdzą, że tak źle jeszcze nie było

885
0

Pielęgniarki skarżą się, że w tym roku pacjenci doświadczają najgorszych warunków opieki zdrowotnej, jakie widziały podczas całej pracy zawodowej.

Sytuacja jest na tyle poważna, że 50 wiodących brytyjskich lekarzy wystosowało list do premier Theresy May. W piśmie ostrzegają, że narastająca presja, z którą mierzy się obecnie służba zdrowia, przekłada się na narażenie zdrowia i życia pacjentów.

– [Pielęgniarki] twierdzą, że nigdy nie doświadczyły gorszej sytuacji jeśli chodzi o liczbę pacjentów zgłaszających się do szpitala w ciągu doby i liczbę pacjentów, których nie można przyjąć ze względu na brak miejsca – mówiła BBC prof. Jane Dacre.

Fundacje związane z opieką i leczeniem oraz przedstawiciele wszystkich opcji politycznych również deklarują, że potrzebne są skutecznie zmiany, które zapewnią stabilizację sytuacji na długi czas. Doraźna pomoc rządu nie rozwiąże obecnych problemów. Przedstawiciele ministerstwa zdrowia zapowiadają większe inwestycje w system opieki zdrowotnej, na razie jednak nie widać żadnych realnych zmian.

BBC kolejny raz alarmuje, że niektórzy pacjenci czekają w kolejkach do szpitali nawet kilka godzin, co może stawiać ich w sytuacji zagrożenia nie tylko zdrowia, ale i życia.

Olga Lipińska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZima paraliżuje Wielką Brytanię
NastępnyPrawo do stałego pobytu dla imigrantów z Unii pierwszym tematem w negocjacjach