Start Wiadomości NHS jako pierwsze na świecie będzie działać 7 dni w tygodniu? Cameron...

NHS jako pierwsze na świecie będzie działać 7 dni w tygodniu? Cameron złoży ważną obietnicę

847
0

Tysiące nowych, zatrudnionych lekarzy i przyjmowanie pacjentów także w soboty i w niedzielę. W pierwszym po wygranych wyborach oficjalnym przemówieniu, David Cameron ma złożyć obietnicę, zgodnie z którą NHS, jako pierwszy na świecie będzie działać bez przerwy.

Ostatecznym argumentem, który miał przekonać Camerona do wprowadzenia zmian, miało być zestawienie dotyczące śmiertelności pacjentów. Okazuje się, że 16 procent więcej zgonów jest wśród pacjentów przyjętych do szpitala w niedzielę, niż w środę. Wtedy z jednej strony przyjmowane są znacznie cięższe przypadki, a z drugiej strony służba zdrowia ma najmniej personelu i część specjalistycznej aparatury nie jest obsługiwana.

Żeby lekarze pierwszego kontaktu mogli przyjmować pacjentów późnymi wieczorami i w weekendy, przeznaczonych zostanie 8 miliardów rocznie do roku 2020.

„Nic tak nie wzmacnia poczucia jedności narodowej – nic nie wpływa tak na życie pracujących ludzi – jak NHS. Nasze zobowiązanie to zapewnienie darmowej służby zdrowia, gdziekolwiek i kiedykolwiek tego potrzebujesz” ma powiedzieć dzisiaj Cameron. „Wspólnymi siłami, działając według planu, możemy stać się pierwszym krajem na świecie, który zapewni siedmiodniową opiekę zdrowotną. Oznacza to, że otrzymamy najlepszą opiekę dostępną dla wszystkich za darmo” zaznacza premier.

Postulowane zmiany nie zostaną oczywiście wprowadzone z tygodnia na tydzień. Rząd utworzył już specjalny fundusz, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w dostępność służby zdrowia. Do końca roku 18 milionów pacjentów będzie mieć dostęp do opieki w weekendy i wieczorami.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniIle zarabiają kolejarze, którzy sparaliżują kraj?
NastępnyMyFerrylink odnosi wspaniałe zwycięstwo w Sądzie Apelacyjnym