Start Coronavirus NHS i radni Southampton wzywają palaczy do rzucenia palenia

NHS i radni Southampton wzywają palaczy do rzucenia palenia

603
0

Rada Miasta Southampton zachęca mieszkańców do przyłączenia się do corocznej kampanii Stoptober i rzucenia palenia.

Covid-19 i grypa są znacznie gorsze dla palaczy, przez co uzależnienie jest bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek. W porównaniu z 2019 r. odsetek palaczy w Anglii podejmujących próbę rzucenia palenia wzrósł z 29% do 35%, a wskaźnik skuteczności prób rzucenia palenia wzrósł z 14% do 23%.

Według badania UCL Smoking Toolkit, rozpowszechnienie palenia wśród dorosłych jest również na rekordowo niskim poziomie 13,9%. Mówi się, że milion osób rzuciło palenie podczas lockdownu, a rada miasta i NHS wzywają teraz ludzi do przyłączenia się do tej liczby.

Radna Lorna Fielker, członek gabinetu ds. zdrowia i opieki nad dorosłymi w Radzie Miasta Southampton, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy dołączyć do naszych lokalnych partnerów zajmujących się zdrowiem, aby wspierać Stoptober.„Chciałbym zachęcić wszystkich palaczy w Southampton, że teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jest czas, aby płuca stawiać na pierwszym miejscu.”

Rada Miejska oferuje teraz stronę internetową poświęconą rzucaniu palenia, zawierającą listę lokalnych aptek, w których ludzie mogą otrzymać pomoc w rzuceniu palenia.