Start Wiadomości NHS: Dodatkowe łóżka szpitalne udostępnione na zimę

NHS: Dodatkowe łóżka szpitalne udostępnione na zimę

385
shutterstock

Dodatkowe 5000 łóżek szpitalnych będzie dostępnych tej zimy, aby wspomóc NHS w Anglii w codziennej pracy.

Będzie to oznaczać prawie 100 000 stałych łóżek dostępnych w najbardziej ruchliwych porach roku – co stanowi wzrost o 5% w stosunku do obecnych zasobów.

NHS England obiecuje również sprawniejsze rozwiązania w zakresie wypisywania pacjentów ze szpitala, gdy staną się oni medycznie zdolni do opuszczenia placówki.

Zostanie to osiągnięte poprzez wdrożenie tak zwanych „ośrodków kontroli ruchu”.

Ośrodki te zrzeszają zespoły NHS, społeczności, mieszkalnictwa i organizacji charytatywnych, aby pomóc koordynować wsparcie dla tych pacjentów, którzy potrzebują pomocy po opuszczeniu szpitala.

Pomysł polega na tym, aby plany szybkiego i sprawnego wypisu można rozpocząć wkrótce po przyjęciu pacjentów do szpitala, dzięki lepszej koordynacji między zespołami w zakresie dalszej opieki.

Zeszłej zimy jedno na osiem łóżek było zajęte przez pacjentów, którzy byli gotowi do zwolnienia, ale nie mogli zostać wypisani z powodu braku dostępnego wsparcia.

Wiele oddziałów już stosuje te rozwiązania, ale NHS England wprowadziła wymóg, aby wszystkie placówki miały podobne zespoły na zimę.

Szpitale otrzymają również zachęty finansowe w celu poprawy wydajności, takie jak skrócenie czasu oczekiwania na pogotowie do czterech godzin lub mniej.